Powrót do strony głównej

Nasze spotkania w 2008 roku

Choinka

Wigilia 2008

"Dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan." Łuk.2,11 W ten jedyny, Świąteczny czas zasiedliśmy, jak jedna, wielka rodzina przy wigilijnym stole i obdarowaliśmy się wzajemnie najlepszymi życzeniami.

Tort

17 listopada 2008 r.

Nieczęsto zdarza się okazja do podwójnego świętowania, a na tym spotkaniu celebrowaliśmy urodziny jednej z Mamuś oraz pierwszą rocznicę naszych forumowych spotkań. Nie zabrakło urodzinowego tortu i gromkiego "Sto Lat!". To nieomylny znak, że będzie jeszcze wiele takich cudownych chwil, spędzonych razem.

Motyl

27 października 2008 r.

Ważne jest uświadomienie sobie celu, który chcemy osiągnąć. Potem konsekwentne dążenie do niego, choćbyśmy mieli posuwać się do przodu jedynie drobnymi kroczkami. Tak nasi bliscy, cisi bohaterowie dnia codziennego, dokonują rzeczy z pozoru niemożliwych.

Sosna

29 września 2008 r.

Odnajdywanie pozytywów w każdym, choćby bolesnym doświadczeniu, przypomina patrzenie na świat przez różowe okulary. Warto się tego nauczyć. Wtedy, najbardziej nawet powyginana przez wiatr sosna, będzie dla nas uosobieniem siły i mocy, nabytej przez zmaganie się z losem.

Drogowskazy

25 sierpnia 2008 r.

Sztuka zachowania własnych praw, przy jednoczesnym poszanowaniu praw innych osób, to cenna umiejętność. Naszą asertywność ćwiczyliśmy po to, aby w sytuacjach sprzecznych interesów, nikt nie czuł się przegranym. Nie da się ukryć, że wiele mamy do zrobienia w tej kwestii i czeka nas dużo pracy.

Wakacje

30 czerwca 2008 r.

Wakacje czas zacząć. Spotkania, wypady za miasto, pikniki, zabawy na leśnej polanie, wspólne śpiewanie przy ognisku. Przedsmak tego mieliśmy oglądając nasze zdjęcia z imprez w Towarzystwie. Mini galeria, która powstała na koniec spotkania, uświadomiła nam, że nasza mała społeczność ma swoje miejsce na ziemi.

Piknik

14 czerwca 2008 r. - Barbarka pod Toruniem

"Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia" tę myśl Marii Rodziewiczówny będziemy sobie przypominać za każdym razem, kiedy spojrzymy na pamiątkową deseczkę, którą otrzymała każda rodzina bawiąca się na Pikniku Rodzinnym w dobrym Towarzystwie, jakim niewątpliwie jest "Powrót z U".

Wilec

21 kwietnia 2008 r.

Dotychczasowe, poniedziałkowe spotkania zbliżyły nas. W przyjaznej atmosferze łatwiej jest przyjrzeć się sobie uważniej. Poznanie siebie, to droga do lepszego zrozumienia i samoakceptacji. Owocem tego może stać się nasze satysfakcjonujące życie. Na koniec spotkania - "kolorowa" psychozabawa.

Motyle

10 marca 2008 r.

Najlepiej można poznać się wzajemnie, wspólnie działając. Wystarczyła godzina, aby nasza salka przy ul. Strumykowej 4 zamieniła się w wiosenną łąkę. Wielkanocne stroiki, które zrobiliśmy, kipiały radosnymi odcieniami żółci, seledynów, oranżów i czerwieni. Każdy z nas ma coś wyjątkowego do zaoferowania. Trzeba to tylko odkryć.

Miś

18 lutego 2008 r.

Na spotkaniu poznawaliśmy tajniki zdrowej, satysfakcjonującej komunikacji międzyludzkiej. Siedzieliśmy w kręgu i dzięki niezakłóconemu kontaktowi, z przyjemnością dzieliliśmy się opowieściami o rzeczach dla nas najważniejszych. Odkrywaliśmy w sobie zadziwiające zdolności, wcielając się w zwierzęta, które poruszają naszą wyobraźnię.

Koronka

28 stycznia 2008 r.

Na stole obrus wykończony ręcznie dzierganą koronką, aromatyczne świeczki, ciastka domowego wypieku i miła atmosfera wśród uczestników. To staje się tradycją poniedziałkowych spotkań Forum. Rozmawialiśmy o tym, jak pozytywny obraz siebie wpływa na postrzeganie nas przez innych. Było też dużo śmiechu przy wspólnej zabawie w skojarzenia.

Choinka

Wigilia 2007

Radosny czas Świąt Bożego Narodzenia zwykliśmy dzielić z najbliższymi i przyjaciółmi. Tradycyjnie, jak co roku spotkaliśmy się w siedzibie Towarzystwa. Zgromadzeni przy świątecznym stole, wspólnie zaśpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy, a z serca do serca popłynęły najlepsze życzenia.

Mury Starego Miasta

Pierwsze spotkanie

Pierwsze spotkanie na Forum "Kolejny krok do..." odbyło się w poniedziałek 19 listopada 2007 r. o godzinie 17.00 w siedzibie Towarzystwa "Powrót z U" w Toruniu przy ul. Strumykowej 4. Planujemy spotykać się raz w miesiącu w poniedziałki.